JAE Electronics JN2MS10SL1-R
JN2MS10SL1-R picture photo
Mfg. Part Number
JN2MS10SL1-R
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG HSG FMALE 10POS FLANGE
Datasheet Download
JN2MS10SL1-R.pdf
Availability of JN2MS10SL1-R
QUANTITY
JN2MS10SL1-R Order Process
Ship out your order
Specifications of JN2MS10SL1-R
Internal Part NumberEIS-JN2MS10SL1-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package28
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesJN2
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions10
Shell Size - InsertS
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypePush-Twist
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishZinc Alloy, Zinc Plated, Black
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JN2MS10SL1-R
Related LinksJN2MS1, JN2MS10SL1-R Datasheet, JAE Electronics Distributor
JN2MS10SL1-R Details Description
Related parts for JN2MS10SL1-R
RES SMD 158 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 30A DPAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 80A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 1/8" datasheet.pdf
LAMP NEON INCAND RED PNL MNT datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
OPEN PARTS LIBRARY-BASIC V2 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO41 datasheet.pdf