Eaton (formerly Cooper Bussmann) JP60030-3PRA
JP60030-3PRA picture photo
Mfg. Part Number
JP60030-3PRA
Manufacturer
Product Category
Fuseholders
Brief Description
J PYRAMID W/ADAPTOR
Datasheet Download
JP60030-3PRA.pdf
Availability of JP60030-3PRA
QUANTITY
JP60030-3PRA Order Process
Ship out your order
Specifications of JP60030-3PRA
Internal Part NumberEIS-JP60030-3PRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyFuseholders
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JP60030-3PRA
Related LinksJP6003, JP60030-3PRA Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
JP60030-3PRA Details Description
Related parts for JP60030-3PRA
RES 1.5K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 200MA 600 MOHM datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 68PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALL MT PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 9 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf