Hirose Electric Co Ltd JR13-WCCA-4(71)
JR13-WCCA-4(71) picture photo
Mfg. Part Number
JR13-WCCA-4(71)
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN STRAIN RELIEF JR13 4MM
Datasheet Download
JR13-WCCA-4(71).pdf
Availability of JR13-WCCA-4(71)
QUANTITY
JR13-WCCA-4(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of JR13-WCCA-4(71)
Internal Part NumberEIS-JR13-WCCA-4(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWaterproof Connector
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Accessories
SeriesJR-W
Accessory TypeStrain Relief
For Use With/Related ProductsJR-W and RM-W Series Connectors
Shell Size - Insert13
Material-
FeaturesWaterproof
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JR13-WCCA-4(71)
Related LinksJR13-WC, JR13-WCCA-4(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
JR13-WCCA-4(71) Details Description
Related parts for JR13-WCCA-4(71)
TRANS NPN 30V 0.03A TO-92 datasheet.pdf
IC RHEO DGTL SNGL 50K SPI 8MSOP datasheet.pdf
ADAPTER ATMEL MCU DIP48/QFP48 datasheet.pdf
MCU 8BIT 4K FLASH 20-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf