Hirose Electric Co Ltd JR16WCCA-10(72)
JR16WCCA-10(72) picture photo
Mfg. Part Number
JR16WCCA-10(72)
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN STRAIN RELIEF JR16 10MM
Datasheet Download
JR16WCCA-10(72).pdf
Availability of JR16WCCA-10(72)
QUANTITY
JR16WCCA-10(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of JR16WCCA-10(72)
Internal Part NumberEIS-JR16WCCA-10(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWaterproof Connector
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Accessories
SeriesJR-W
Accessory TypeStrain Relief
For Use With/Related ProductsJR-W and RM-W Series Connectors
Shell Size - Insert16
Material-
FeaturesWaterproof
ColorSilver
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JR16WCCA-10(72)
Related LinksJR16WCC, JR16WCCA-10(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
JR16WCCA-10(72) Details Description
Related parts for JR16WCCA-10(72)
CAP CER 820PF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 10% SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 17VC SOT23 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACT LOW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK 6POS TIN datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 60 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS STRGHT SKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 768KB FLASH 145LGA datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS CC 1A 600V datasheet.pdf