Amphenol Pcd JRE400100
JRE400100 picture photo
Mfg. Part Number
JRE400100
Manufacturer
Product Category
Relay Sockets
Brief Description
QUICK MOUNT, 4 POLE
Datasheet Download
JRE400100.pdf
Availability of JRE400100
QUANTITY
JRE400100 Order Process
Ship out your order
Specifications of JRE400100
Internal Part NumberEIS-JRE400100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Relays
FamilyRelay Sockets
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JRE400100
Related LinksJRE4, JRE400100 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
JRE400100 Details Description
Related parts for JRE400100
IC ADC 18BIT SAR W/BUFF 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V datasheet.pdf
PHOTORELAY 40V 250MA 4SSOP datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 2CH 1MSPS 48LQFP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY 8POS .100 GOLD datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf