Amphenol Pcd JRS300100
JRS300100 picture photo
Mfg. Part Number
JRS300100
Manufacturer
Product Category
Relay Sockets
Brief Description
QUICK MOUNT, 3 POLE
Datasheet Download
JRS300100.pdf
Availability of JRS300100
QUANTITY
JRS300100 Order Process
Ship out your order
Specifications of JRS300100
Internal Part NumberEIS-JRS300100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Relays
FamilyRelay Sockets
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JRS300100
Related LinksJRS3, JRS300100 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
JRS300100 Details Description
Related parts for JRS300100
DIODE SCHOTTKY 20V 1A MINI2 datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 820K OHM 1206 datasheet.pdf
IC MPU EP9 166MHZ 208LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HDR .100" SNGL PCB RA 7POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 70NS 56TSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf