Amphenol Aerospace Operations JT01RE12-22S
JT01RE12-22S picture photo
Mfg. Part Number
JT01RE12-22S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
JT 22C 22#22M SKT RECP
Datasheet Download
JT01RE12-22S.pdf
Availability of JT01RE12-22S
QUANTITY
JT01RE12-22S Order Process
Ship out your order
Specifications of JT01RE12-22S
Internal Part NumberEIS-JT01RE12-22S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT01RE12-22S
Related LinksJT01RE, JT01RE12-22S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT01RE12-22S Details Description
Related parts for JT01RE12-22S
TRANS PREBIAS NPN 150MW SOT523 datasheet.pdf
CONN RECEPT 2POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 4.64KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
QKE LATCHING STR RELIEF datasheet.pdf
DIODE SIC SCHOTTKY 600V SOT227 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A datasheet.pdf