Amphenol Aerospace Operations JT02RE-10-5P-023
JT02RE-10-5P-023 picture photo
Mfg. Part Number
JT02RE-10-5P-023
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
JT 5C 5#20 PIN RECP
Datasheet Download
JT02RE-10-5P-023.pdf
Availability of JT02RE-10-5P-023
QUANTITY
JT02RE-10-5P-023 Order Process
Ship out your order
Specifications of JT02RE-10-5P-023
Internal Part NumberEIS-JT02RE-10-5P-023
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT02RE-10-5P-023
Related LinksJT02RE-1, JT02RE-10-5P-023 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT02RE-10-5P-023 Details Description
Related parts for JT02RE-10-5P-023
RES 12.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 1MHZ 8SO datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1.3W DO41 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 732K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
KIT PERFORMANCE DEMO FOR ADS7924 datasheet.pdf
CABLE 50COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 130MA 5.6 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf