Amphenol Aerospace Operations JT02RE-16-35P-014
JT02RE-16-35P-014 picture photo
Mfg. Part Number
JT02RE-16-35P-014
Brief Description
JT 55C 55#22D PIN RECP
Datasheet Download
JT02RE-16-35P-014.pdf
Availability of JT02RE-16-35P-014
QUANTITY
JT02RE-16-35P-014 Order Process
Ship out your order
Specifications of JT02RE-16-35P-014
Internal Part NumberEIS-JT02RE-16-35P-014
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT02RE-16-35P-014
Related LinksJT02RE-1, JT02RE-16-35P-014 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT02RE-16-35P-014 Details Description
Related parts for JT02RE-16-35P-014
CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 6V 12W datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 2K 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 2KVDC AXIAL datasheet.pdf
RES 102 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
P1 CASS SELF-LAMINATING L datasheet.pdf
24AWG 20C 300V FOIL MPPE datasheet.pdf