Amphenol Aerospace Operations JT02RE-24-35S
JT02RE-24-35S picture photo
Mfg. Part Number
JT02RE-24-35S
Brief Description
JT 128C 128#22D SKT RECP
Datasheet Download
JT02RE-24-35S.pdf
Availability of JT02RE-24-35S
QUANTITY
JT02RE-24-35S Order Process
Ship out your order
Specifications of JT02RE-24-35S
Internal Part NumberEIS-JT02RE-24-35S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT02RE-24-35S
Related LinksJT02RE, JT02RE-24-35S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT02RE-24-35S Details Description
Related parts for JT02RE-24-35S
RES SMD 620 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MPU 20MHZ 84PLCC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RELAY SSR 3.5A 24VDC DIN-RAIL datasheet.pdf
IC AMP STEREO HEADPHONE 12WQFN datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf