Amphenol Aerospace Operations JT06RE10-13S-023
JT06RE10-13S-023 picture photo
Mfg. Part Number
JT06RE10-13S-023
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
JT 13C 13#22M SKT PLUG
Datasheet Download
JT06RE10-13S-023.pdf
Availability of JT06RE10-13S-023
QUANTITY
JT06RE10-13S-023 Order Process
Ship out your order
Specifications of JT06RE10-13S-023
Internal Part NumberEIS-JT06RE10-13S-023
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT06RE10-13S-023
Related LinksJT06RE10, JT06RE10-13S-023 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT06RE10-13S-023 Details Description
Related parts for JT06RE10-13S-023
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 9.76M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/2W 1010 datasheet.pdf
IC SBC CAN HS 5.0V 32SOIC datasheet.pdf
T 3/4 INCND LAMP WIRE TERMINAL datasheet.pdf
RES SMD 9.42KOHM 0.05% 1/5W 1506 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 350MW SOT23 datasheet.pdf