Amphenol Aerospace Operations JT06RE18-30S
JT06RE18-30S picture photo
Mfg. Part Number
JT06RE18-30S
Brief Description
JT 30C 29#20 1#16 SKT PLUG
Datasheet Download
JT06RE18-30S.pdf
Availability of JT06RE18-30S
QUANTITY
JT06RE18-30S Order Process
Ship out your order
Specifications of JT06RE18-30S
Internal Part NumberEIS-JT06RE18-30S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT06RE18-30S
Related LinksJT06RE, JT06RE18-30S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT06RE18-30S Details Description
Related parts for JT06RE18-30S
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 6.2K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
ASH TR 115.2 KBPS 403.5 MHZ datasheet.pdf
LED 10.60X10MM RGB DIFF SMD datasheet.pdf
TFLEX HR670 18" X 18" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES SMD 50K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.6A TO-18 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN SOLDR datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC MMIC HBT DRIVER AMP HBT 12SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf