Sensata Technologies/Airpax JTE-1-1REC4R-33163-100S
JTE-1-1REC4R-33163-100S picture photo
Mfg. Part Number
JTE-1-1REC4R-33163-100S
Datasheet Download
JTE-1-1REC4R-33163-100S.pdf
Availability of JTE-1-1REC4R-33163-100S
QUANTITY
JTE-1-1REC4R-33163-100S Order Process
Ship out your order
Specifications of JTE-1-1REC4R-33163-100S
Internal Part NumberEIS-JTE-1-1REC4R-33163-100S
FamilyCircuit Breakers
SeriesJTE
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JTE-1-1REC4R-33163-100S
Related LinksJTE-1-1REC4, JTE-1-1REC4R-33163-100S Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
JTE-1-1REC4R-33163-100S Details Description
Related parts for JTE-1-1REC4R-33163-100S
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
BUMPER ROUND 0.5" DIA BLACK datasheet.pdf
RES SMD 4.3M OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
BATTERY TESTER datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf