Sensata Technologies/Airpax JTEP-3-1REC4-31801-600DS
JTEP-3-1REC4-31801-600DS picture photo
Mfg. Part Number
JTEP-3-1REC4-31801-600DS
Datasheet Download
JTEP-3-1REC4-31801-600DS.pdf
Availability of JTEP-3-1REC4-31801-600DS
QUANTITY
JTEP-3-1REC4-31801-600DS Order Process
Ship out your order
Specifications of JTEP-3-1REC4-31801-600DS
Internal Part NumberEIS-JTEP-3-1REC4-31801-600DS
FamilyCircuit Breakers
SeriesJTEP
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JTEP-3-1REC4-31801-600DS
JTEP-3-1REC4-31801-600DS Details Description
Related parts for JTEP-3-1REC4-31801-600DS
SWITCH PB EMER STOP NO LITE BLK datasheet.pdf
IC DRVR DSPL LED 40-TQFN datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
10P MTA100 CONN ASSY BLK LF datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 24.36VC P600 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG BLUE 5000' datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf