Amphenol Aerospace Operations JTG06RE12-3S-023
JTG06RE12-3S-023 picture photo
Mfg. Part Number
JTG06RE12-3S-023
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
JT 3C 3#16 SKT GRND PLUG
Datasheet Download
JTG06RE12-3S-023.pdf
Availability of JTG06RE12-3S-023
QUANTITY
JTG06RE12-3S-023 Order Process
Ship out your order
Specifications of JTG06RE12-3S-023
Internal Part NumberEIS-JTG06RE12-3S-023
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JTG06RE12-3S-023
Related LinksJTG06RE1, JTG06RE12-3S-023 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JTG06RE12-3S-023 Details Description
Related parts for JTG06RE12-3S-023
CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6.35MM 8POS BK datasheet.pdf
POWER STRIP 17" 15A 8OUT 15' datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 34POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN JUMPER SHORTING .100" GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V FLATPACK datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS CABLE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 91NH 160MA 2.3 OHM SMD datasheet.pdf