Amphenol Aerospace Operations JTP02RE-20-35P-014-LC
JTP02RE-20-35P-014-LC picture photo
Mfg. Part Number
JTP02RE-20-35P-014-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
JT 53C 53#22 PIN WALL RECP
Datasheet Download
JTP02RE-20-35P-014-LC.pdf
Availability of JTP02RE-20-35P-014-LC
QUANTITY
JTP02RE-20-35P-014-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of JTP02RE-20-35P-014-LC
Internal Part NumberEIS-JTP02RE-20-35P-014-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JTP02RE-20-35P-014-LC
Related LinksJTP02RE-20, JTP02RE-20-35P-014-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JTP02RE-20-35P-014-LC Details Description
Related parts for JTP02RE-20-35P-014-LC
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 W/PINS 1" TALL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 44A TO-220F datasheet.pdf
RES SMD 1.05KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONN ZIG-ZAG ZIF 35POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 24V 42MA OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf