Amphenol Aerospace Operations JTPQ00RP10-98P
JTPQ00RP10-98P picture photo
Mfg. Part Number
JTPQ00RP10-98P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
JT 6C 6#20 PIN RECP
Datasheet Download
JTPQ00RP10-98P.pdf
Availability of JTPQ00RP10-98P
QUANTITY
JTPQ00RP10-98P Order Process
Ship out your order
Specifications of JTPQ00RP10-98P
Internal Part NumberEIS-JTPQ00RP10-98P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JTPQ00RP10-98P
Related LinksJTPQ00R, JTPQ00RP10-98P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JTPQ00RP10-98P Details Description
Related parts for JTPQ00RP10-98P
IC REG LDO 1.8V 1.5A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 1/2W MELF datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 10MM datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
50W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CAP CER 680PF 250V CH 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 14POS STRGHT SKT datasheet.pdf