Panasonic Electric Works JTV1S-PA-48V
JTV1S-PA-48V picture photo
Mfg. Part Number
JTV1S-PA-48V
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
JTV RELAY 1 FORM C 48V
Datasheet Download
JTV1S-PA-48V.pdf
Availability of JTV1S-PA-48V
QUANTITY
JTV1S-PA-48V Order Process
Ship out your order
Specifications of JTV1S-PA-48V
Internal Part NumberEIS-JTV1S-PA-48V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JTV1S-PA-48V
Related LinksJTV1S-, JTV1S-PA-48V Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
JTV1S-PA-48V Details Description
Related parts for JTV1S-PA-48V
CONN RECEPT 60POS .100 RT/A DUAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 3V 1411 datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 2 ANALOG datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 180.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf