Vishay/BCcomponents K102J20C0GK5TL2
K102J20C0GK5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K102J20C0GK5TL2
Brief Description
CAP CER 1000PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K102J20C0GK5TL2.pdf
Availability of K102J20C0GK5TL2
QUANTITY
K102J20C0GK5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K102J20C0GK5TL2
Internal Part NumberEIS-K102J20C0GK5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K102J20C0GK5TL2
Related LinksK102J20, K102J20C0GK5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K102J20C0GK5TL2 Details Description
Related parts for K102J20C0GK5TL2
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BP GROUNDING SHROUD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 70A TO220-3 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 5POS datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 17.27MM datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
33UF 16V 6.3X13 85C AXI datasheet.pdf
192 kHz Stereo DAC with 2 Vrms Line Out IC datasheet.pdf