Vishay/BCcomponents K102K10X7RH5WH5
K102K10X7RH5WH5 picture photo
Mfg. Part Number
K102K10X7RH5WH5
Brief Description
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K102K10X7RH5WH5.pdf
Availability of K102K10X7RH5WH5
QUANTITY
K102K10X7RH5WH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K102K10X7RH5WH5
Internal Part NumberEIS-K102K10X7RH5WH5
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K102K10X7RH5WH5
Related LinksK102K10, K102K10X7RH5WH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K102K10X7RH5WH5 Details Description
Related parts for K102K10X7RH5WH5
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5MM datasheet.pdf
TRANS NPN 200V 16A TO3 datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 200V 8A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 200POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 450VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE PIN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V SOT883 datasheet.pdf