Vishay/BCcomponents K102K15X7RF5TL2
K102K15X7RF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K102K15X7RF5TL2
Brief Description
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K102K15X7RF5TL2.pdf
Availability of K102K15X7RF5TL2
QUANTITY
K102K15X7RF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K102K15X7RF5TL2
Internal Part NumberEIS-K102K15X7RF5TL2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K102K15X7RF5TL2
Related LinksK102K15, K102K15X7RF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K102K15X7RF5TL2 Details Description
Related parts for K102K15X7RF5TL2
RES SMD 39K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 7.4"L X 4.72"W datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RF AMP MED PWR 24QFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 56POS 2.54MM T/H datasheet.pdf