Vishay/BCcomponents K102K20C0GH5UL2
K102K20C0GH5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K102K20C0GH5UL2
Brief Description
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K102K20C0GH5UL2.pdf
Availability of K102K20C0GH5UL2
QUANTITY
K102K20C0GH5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K102K20C0GH5UL2
Internal Part NumberEIS-K102K20C0GH5UL2
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K102K20C0GH5UL2
Related LinksK102K20, K102K20C0GH5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K102K20C0GH5UL2 Details Description
Related parts for K102K20C0GH5UL2
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 39PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 3DFN datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 45NS 48VFBGA datasheet.pdf
C/A 62.5/125UM LSZH MTRJ 15M1 datasheet.pdf
TAPE ALUMINUM FOIL 6"X5YD datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf