Vishay/BCcomponents K103M15X7RF53H6
K103M15X7RF53H6 picture photo
Mfg. Part Number
K103M15X7RF53H6
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K103M15X7RF53H6.pdf
Availability of K103M15X7RF53H6
QUANTITY
K103M15X7RF53H6 Order Process
Ship out your order
Specifications of K103M15X7RF53H6
Internal Part NumberEIS-K103M15X7RF53H6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K103M15X7RF53H6
Related LinksK103M15, K103M15X7RF53H6 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K103M15X7RF53H6 Details Description
Related parts for K103M15X7RF53H6
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 10PF 50V 0603 datasheet.pdf
054LF R/A HDR PWRBLADE datasheet.pdf
CONN HEADER HI TEMP 34POS STR datasheet.pdf
RES 1.50K OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 4.9152MHz 30ppm 18pF 180 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 150 OHM 10SIP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4SOIC datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf