Vishay/BCcomponents K104J15X7RF5UH5
K104J15X7RF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K104J15X7RF5UH5
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K104J15X7RF5UH5.pdf
Availability of K104J15X7RF5UH5
QUANTITY
K104J15X7RF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K104J15X7RF5UH5
Internal Part NumberEIS-K104J15X7RF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K104J15X7RF5UH5
Related LinksK104J15, K104J15X7RF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K104J15X7RF5UH5 Details Description
Related parts for K104J15X7RF5UH5
HOLDER BATT 3AA ENCLOSED W/ 6" W datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.7 OHM 5% 120W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MEM CARD COMPACTFLASH 256MB SLC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 178 TYPE A 37POS datasheet.pdf
ADAPTER - PG21 TO M32 datasheet.pdf
CABLE CONVERTER 10' datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf