Vishay/BCcomponents K104K15X7RF5TH5V
K104K15X7RF5TH5V picture photo
Mfg. Part Number
K104K15X7RF5TH5V
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K104K15X7RF5TH5V.pdf
Availability of K104K15X7RF5TH5V
QUANTITY
K104K15X7RF5TH5V Order Process
Ship out your order
Specifications of K104K15X7RF5TH5V
Internal Part NumberEIS-K104K15X7RF5TH5V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMono-Kap™ K
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K104K15X7RF5TH5V
Related LinksK104K15X, K104K15X7RF5TH5V Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K104K15X7RF5TH5V Details Description
Related parts for K104K15X7RF5TH5V
IC GATE OR 1CH 2-INP SC-70-5 datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR 73S8009CN datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 280MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 5M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf