Vishay/BCcomponents K104K20X7RH5TL2
K104K20X7RH5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K104K20X7RH5TL2
Brief Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K104K20X7RH5TL2.pdf
Availability of K104K20X7RH5TL2
QUANTITY
K104K20X7RH5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K104K20X7RH5TL2
Internal Part NumberEIS-K104K20X7RH5TL2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.259" (6.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K104K20X7RH5TL2
Related LinksK104K20, K104K20X7RH5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K104K20X7RH5TL2 Details Description
Related parts for K104K20X7RH5TL2
CONN HEADER RT/A 11POS .100 TIN datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 100K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
RES 27 OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 5/8" datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 350V FLATPACK datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf