Vishay/BCcomponents K104M15Z5UF5TH5
K104M15Z5UF5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K104M15Z5UF5TH5
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
Datasheet Download
K104M15Z5UF5TH5.pdf
Availability of K104M15Z5UF5TH5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
K104M15Z5UF5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K104M15Z5UF5TH5
Internal Part NumberEIS-K104M15Z5UF5TH5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
SeriesMono-Kap™ K
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.257" (6.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K104M15Z5UF5TH5
Related LinksK104M15, K104M15Z5UF5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K104M15Z5UF5TH5 Details Description
Related parts for K104M15Z5UF5TH5
SSR OCMOS FET 150MA NC 8-DIP datasheet.pdf
CONN D-SUB GASKET RFI 25POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FUSE MOD 600A 1000V STUD datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 1.4KVAC QC TERM datasheet.pdf
WOODWORK SHEET 4X10-1/2" S ULF datasheet.pdf
CABLE 3POS PLUG ON FREE COND 10M datasheet.pdf
CAP CER 5PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
52E ACT SW-83118-19-20 R=37 datasheet.pdf
Connector Receptacle 66 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
CONN HDR 3MM VERT PCB 3POS datasheet.pdf