Vishay/BCcomponents K104M20X7RH5UH5
K104M20X7RH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K104M20X7RH5UH5
Brief Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K104M20X7RH5UH5.pdf
Availability of K104M20X7RH5UH5
QUANTITY
K104M20X7RH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K104M20X7RH5UH5
Internal Part NumberEIS-K104M20X7RH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K104M20X7RH5UH5
Related LinksK104M20, K104M20X7RH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K104M20X7RH5UH5 Details Description
Related parts for K104M20X7RH5UH5
CONN EDGECARD EXTEND 20POS .156 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 9.1K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN PIN RCPT 24-20AWG CRIMP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 4V 10% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
TVS DIODE 140VWM 226.8VC DO214AA datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf