Vishay/BCcomponents K105M20X7RF53K5
K105M20X7RF53K5 picture photo
Mfg. Part Number
K105M20X7RF53K5
Brief Description
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K105M20X7RF53K5.pdf
Availability of K105M20X7RF53K5
QUANTITY
K105M20X7RF53K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K105M20X7RF53K5
Internal Part NumberEIS-K105M20X7RF53K5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K105M20X7RF53K5
Related LinksK105M20, K105M20X7RF53K5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K105M20X7RF53K5 Details Description
Related parts for K105M20X7RF53K5
IC ADC 16-BIT I2C PROGBL SOT23-6 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM 16SO datasheet.pdf
LED PANEL IND GRN SNAP-IN datasheet.pdf
RES SMD 6.98 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 69.8 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM/NEUTRAL WHT 2SMD datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 20% 630VDC AXIAL datasheet.pdf