Vishay/BCcomponents K121K15X7RF53H5
K121K15X7RF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K121K15X7RF53H5
Brief Description
CAP CER 120PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K121K15X7RF53H5.pdf
Availability of K121K15X7RF53H5
QUANTITY
K121K15X7RF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K121K15X7RF53H5
Internal Part NumberEIS-K121K15X7RF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K121K15X7RF53H5
Related LinksK121K15, K121K15X7RF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K121K15X7RF53H5 Details Description
Related parts for K121K15X7RF53H5
RES SMD 150 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 170MA SOT-23 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1MA 20V datasheet.pdf
RELAY SSR LOWVOL DIS 26.6V 40A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
PMODCLP PARALLEL LCD MODULE datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 160MA 3.64 OHM datasheet.pdf