Vishay/BCcomponents K122K10X7RH5TL2
K122K10X7RH5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K122K10X7RH5TL2
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K122K10X7RH5TL2.pdf
Availability of K122K10X7RH5TL2
QUANTITY
K122K10X7RH5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K122K10X7RH5TL2
Internal Part NumberEIS-K122K10X7RH5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K122K10X7RH5TL2
Related LinksK122K10, K122K10X7RH5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K122K10X7RH5TL2 Details Description
Related parts for K122K10X7RH5TL2
IC LINE RCVR QUAD DIFF 16-DIP datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A3049L/H1500TR 3" datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.024V SOT23-3 datasheet.pdf
CABLE IPASS 36CKT CTRL-CTRL 0.6M datasheet.pdf
DGTL O-SCOPE 60MHZ 2CH 500MS/S datasheet.pdf
CONN 5.08MM TERMINAL BLOCK 9POS datasheet.pdf
RES 0.806 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf