Vishay/BCcomponents K122M15X7RK5TL2
K122M15X7RK5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K122M15X7RK5TL2
Brief Description
CAP CER 1200PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K122M15X7RK5TL2.pdf
Availability of K122M15X7RK5TL2
QUANTITY
K122M15X7RK5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K122M15X7RK5TL2
Internal Part NumberEIS-K122M15X7RK5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K122M15X7RK5TL2
Related LinksK122M15, K122M15X7RK5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K122M15X7RK5TL2 Details Description
Related parts for K122M15X7RK5TL2
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 16A QC TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY OS 400W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf