Vishay/BCcomponents K123M10X7RF5UH5
K123M10X7RF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K123M10X7RF5UH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.012UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K123M10X7RF5UH5.pdf
Availability of K123M10X7RF5UH5
QUANTITY
K123M10X7RF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K123M10X7RF5UH5
Internal Part NumberEIS-K123M10X7RF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.012µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K123M10X7RF5UH5
Related LinksK123M10, K123M10X7RF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K123M10X7RF5UH5 Details Description
Related parts for K123M10X7RF5UH5
RES SMD 5.36KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
CONN FFC TOP 35POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 3P INLINE SKT SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
TV 46C MIXED PIN J/N RECP datasheet.pdf
TV 2C 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
1000UF 250V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf