Vishay/BCcomponents K150J10C0GH5TL2
K150J10C0GH5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K150J10C0GH5TL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K150J10C0GH5TL2.pdf
Availability of K150J10C0GH5TL2
QUANTITY
K150J10C0GH5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K150J10C0GH5TL2
Internal Part NumberEIS-K150J10C0GH5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K150J10C0GH5TL2
Related LinksK150J10, K150J10C0GH5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K150J10C0GH5TL2 Details Description
Related parts for K150J10C0GH5TL2
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 19.6KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC CLK GEN ZD DIFF-LVPECL 32LQFP datasheet.pdf
IGBT 300V 400A TO264AA datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 91PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
NEUTRAL-EARTHING-RES MON 48VDC N datasheet.pdf