Vishay/BCcomponents K150J15C0GH53H5
K150J15C0GH53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K150J15C0GH53H5
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K150J15C0GH53H5.pdf
Availability of K150J15C0GH53H5
QUANTITY
K150J15C0GH53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K150J15C0GH53H5
Internal Part NumberEIS-K150J15C0GH53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)