Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-61-10.0-01-V
IELK1-1-61-10.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-61-10.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IELK1-1-61-10.0-01-V.pdf
Availability of IELK1-1-61-10.0-01-V
QUANTITY
IELK1-1-61-10.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-61-10.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-61-10.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-61-10.0-01-V
Related LinksIELK1-1-61, IELK1-1-61-10.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-61-10.0-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1-61-10.0-01-V
CAP FILM 0.033UF 2% 160VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC FLASH 32GBIT 48TSOP datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 120MA 6.2 OHM datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 54.9 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 1.1429K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf