Vishay/BCcomponents K150J15C0GH5TL2
K150J15C0GH5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K150J15C0GH5TL2
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K150J15C0GH5TL2.pdf
Availability of K150J15C0GH5TL2
QUANTITY
K150J15C0GH5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K150J15C0GH5TL2
Internal Part NumberEIS-K150J15C0GH5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K150J15C0GH5TL2
Related LinksK150J15, K150J15C0GH5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K150J15C0GH5TL2 Details Description
Related parts for K150J15C0GH5TL2
HEATSINK TO-220 W/PINS BLK 1" datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER VERT SMD 13POS ZE datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RF MODULE BT V4.0 WLAN 5.8GHZ datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.3A 130 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 285MA 1.85 OHM datasheet.pdf