Vishay/BCcomponents K150K10C0GH5UL2
K150K10C0GH5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K150K10C0GH5UL2
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K150K10C0GH5UL2.pdf
Availability of K150K10C0GH5UL2
QUANTITY
K150K10C0GH5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K150K10C0GH5UL2
Internal Part NumberEIS-K150K10C0GH5UL2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K150K10C0GH5UL2
Related LinksK150K10, K150K10C0GH5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K150K10C0GH5UL2 Details Description
Related parts for K150K10C0GH5UL2
RES SMD 191 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TAPE POLYESTER FILM 4" datasheet.pdf
PLC-HC BASIC TERM BLOCK 120V datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 5SOP datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.787 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
WIRE FERL UNINSUL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 330 OHM 14SOIC datasheet.pdf