Vishay/BCcomponents K151K15X7RK53L2
K151K15X7RK53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K151K15X7RK53L2
Brief Description
CAP CER 150PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K151K15X7RK53L2.pdf
Availability of K151K15X7RK53L2
QUANTITY
K151K15X7RK53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K151K15X7RK53L2
Internal Part NumberEIS-K151K15X7RK53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K151K15X7RK53L2
Related LinksK151K15, K151K15X7RK53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K151K15X7RK53L2 Details Description
Related parts for K151K15X7RK53L2
CONN HEADER VERT 4POS .100 TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 7.41K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES SMD 6.3K OHM 5% 1/20W 0505 datasheet.pdf
CABLE STRIPPER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LED 3MM GN/YW WHT DIFF BI-COLOR datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf