Vishay/BCcomponents K153M15X7RK53L2
K153M15X7RK53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K153M15X7RK53L2
Brief Description
CAP CER 0.015UF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K153M15X7RK53L2.pdf
Availability of K153M15X7RK53L2
QUANTITY
K153M15X7RK53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K153M15X7RK53L2
Internal Part NumberEIS-K153M15X7RK53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.015µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K153M15X7RK53L2
Related LinksK153M15, K153M15X7RK53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K153M15X7RK53L2 Details Description
Related parts for K153M15X7RK53L2
TRANSFORM CURR 100A SPLIT CORE datasheet.pdf
TWEEZER POINTED STRONG MM 5.12" datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIE FOR CRIMPING DEVICE CF 500 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
TERM MOD GROUND TRACK 20" datasheet.pdf
CONN RCPT 72POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X5R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V C0K 0201 datasheet.pdf
CTV 18C MIXED(TWIN) PIN PLUG datasheet.pdf
1-/2-Channel 15 V Digital Potentiometers IC datasheet.pdf