Vishay/BCcomponents K153Z15Y5VF53H5
K153Z15Y5VF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K153Z15Y5VF53H5
Brief Description
CAP CER 0.015UF 50V Y5V RADIAL
Datasheet Download
K153Z15Y5VF53H5.pdf
Availability of K153Z15Y5VF53H5
QUANTITY
K153Z15Y5VF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K153Z15Y5VF53H5
Internal Part NumberEIS-K153Z15Y5VF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.015µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K153Z15Y5VF53H5
Related LinksK153Z15, K153Z15Y5VF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K153Z15Y5VF53H5 Details Description
Related parts for K153Z15Y5VF53H5
IC LINK LAYER CTRLR 128-TQFP datasheet.pdf
IC 14STAGE BINARY RIPPLE 16SSOP datasheet.pdf
MULTIPLE TIE PLATE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG FLEX 16POS SKT datasheet.pdf