Vishay/BCcomponents K180J10C0GF5UH5
K180J10C0GF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K180J10C0GF5UH5
Brief Description
CAP CER 18PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K180J10C0GF5UH5.pdf
Availability of K180J10C0GF5UH5
QUANTITY
K180J10C0GF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K180J10C0GF5UH5
Internal Part NumberEIS-K180J10C0GF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K180J10C0GF5UH5
Related LinksK180J10, K180J10C0GF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K180J10C0GF5UH5 Details Description
Related parts for K180J10C0GF5UH5
CONN HEADER PA 10POS TOP 2MM TIN datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 200V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HDR 62POS 0.100 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM datasheet.pdf