Vishay/BCcomponents K180J10C0GH5UH5
K180J10C0GH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K180J10C0GH5UH5
Brief Description
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K180J10C0GH5UH5.pdf
Availability of K180J10C0GH5UH5
QUANTITY
K180J10C0GH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K180J10C0GH5UH5
Internal Part NumberEIS-K180J10C0GH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K180J10C0GH5UH5
Related LinksK180J10, K180J10C0GH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K180J10C0GH5UH5 Details Description
Related parts for K180J10C0GH5UH5
CONN HEADER VERT 34POS .100 30AU datasheet.pdf
CONN THRU-PNL W/LATCH 7POS FL BK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 23.5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 10M OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf