Vishay/BCcomponents K180J15C0GH53L2
K180J15C0GH53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K180J15C0GH53L2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K180J15C0GH53L2.pdf
Availability of K180J15C0GH53L2
QUANTITY
K180J15C0GH53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K180J15C0GH53L2
Internal Part NumberEIS-K180J15C0GH53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K180J15C0GH53L2
Related LinksK180J15, K180J15C0GH53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K180J15C0GH53L2 Details Description
Related parts for K180J15C0GH53L2
IC RELAY PHOTOV 300V 165MA 16DIP datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 2POS TIN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 900MA 230 MOHM datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 4SMD datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 1.4A 70 MOHM TH datasheet.pdf
FRNT PNL 6U 6HP TYP 2 EXTRCT HDL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf