Vishay/BCcomponents K181J15C0GH5TL2
K181J15C0GH5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K181J15C0GH5TL2
Brief Description
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K181J15C0GH5TL2.pdf
Availability of K181J15C0GH5TL2
QUANTITY
K181J15C0GH5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K181J15C0GH5TL2
Internal Part NumberEIS-K181J15C0GH5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K181J15C0GH5TL2
Related LinksK181J15, K181J15C0GH5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K181J15C0GH5TL2 Details Description
Related parts for K181J15C0GH5TL2
CAP FILM 0.1UF 5% 50VDC 1913 datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT R-R QUAD28SSOP datasheet.pdf
CARD EDGE 12POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 10V 10% 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 15A datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC FLASH 2GBIT 63VFBGA datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 224MA 3.7 OHM SMD datasheet.pdf