Vishay/BCcomponents K181K15X7RF5TL2
K181K15X7RF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K181K15X7RF5TL2
Brief Description
CAP CER 180PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K181K15X7RF5TL2.pdf
Availability of K181K15X7RF5TL2
QUANTITY
K181K15X7RF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K181K15X7RF5TL2
Internal Part NumberEIS-K181K15X7RF5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K181K15X7RF5TL2
Related LinksK181K15, K181K15X7RF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K181K15X7RF5TL2 Details Description
Related parts for K181K15X7RF5TL2
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SDIP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.8K OHM 8SIP datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 10% 0805 datasheet.pdf
KIT TOOL BEEKIT WIRELESS CONN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 2A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf