Vishay/BCcomponents K182J15C0GF53H5
K182J15C0GF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K182J15C0GF53H5
Brief Description
CAP CER 1800PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K182J15C0GF53H5.pdf
Availability of K182J15C0GF53H5
QUANTITY
K182J15C0GF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K182J15C0GF53H5
Internal Part NumberEIS-K182J15C0GF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K182J15C0GF53H5
Related LinksK182J15, K182J15C0GF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K182J15C0GF53H5 Details Description
Related parts for K182J15C0GF53H5
KIT NANO-CLIP 6 CLIPS BLACK datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 243VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC FLASH 512MBIT 100NS 88SCSP datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
LED SMD 3MM BKLT QUAD Y/G-X-X-B datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 50V SCREW datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
PLUG INLINE 8PIN CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf