Vishay/BCcomponents K182K10X7RH5UH5
K182K10X7RH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K182K10X7RH5UH5
Brief Description
CAP CER 1800PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K182K10X7RH5UH5.pdf
Availability of K182K10X7RH5UH5
QUANTITY
K182K10X7RH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K182K10X7RH5UH5
Internal Part NumberEIS-K182K10X7RH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K182K10X7RH5UH5
Related LinksK182K10, K182K10X7RH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K182K10X7RH5UH5 Details Description
Related parts for K182K10X7RH5UH5
FUSE HLDR CART 600V 100A DINRAIL datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 532-FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 70POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf