Vishay/BCcomponents K183K15X7RK5UH5
K183K15X7RK5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K183K15X7RK5UH5
Brief Description
CAP CER 0.018UF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K183K15X7RK5UH5.pdf
Availability of K183K15X7RK5UH5
QUANTITY
K183K15X7RK5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K183K15X7RK5UH5
Internal Part NumberEIS-K183K15X7RK5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.018µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K183K15X7RK5UH5
Related LinksK183K15, K183K15X7RK5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K183K15X7RK5UH5 Details Description
Related parts for K183K15X7RK5UH5
IC QUAD/SERIAL 12-BIT D/A 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 90A TO-247AC datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER TM-I 15 WS datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR DUAL 16-QSOP datasheet.pdf
CABLE DB25M/M STRAIGHT THRU 6' datasheet.pdf
IC FPGA 140 I/O 256FGBGA datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
SEAMLESS BUTT CONNECTOR SPLICE datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf