Amphenol Aerospace Operations MS27497E18F35P
MS27497E18F35P picture photo
Mfg. Part Number
MS27497E18F35P
Brief Description
JT 66C 66#22D PIN RECP
Datasheet Download
MS27497E18F35P.pdf
Availability of MS27497E18F35P
QUANTITY
MS27497E18F35P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27497E18F35P
Internal Part NumberEIS-MS27497E18F35P
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27497E18F35P
Related LinksMS27497, MS27497E18F35P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27497E18F35P Details Description
Related parts for MS27497E18F35P
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220AB datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN SPRING 72POS DUAL .217 PCB datasheet.pdf
IC MPU 32BIT 33MHZ 217-PBGA datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
FILTER UL1410 6A FASTON datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf